De politie en het Openbaar Ministerie doen onderzoek naar de samenhang tussen een aantal geweldincidenten in Den Haag Zuidwest in december. Voor twee steekpartijen en een vechtpartij zijn al meerdere verdachten aangehouden, ook vandaag nog, die nog steeds vast zitten.
Naar nu blijkt begon de onrust op 22 december na een schoolfeest. In een tram kwamen twee groepen jongeren tegenover elkaar te staan, waarbij werd gevochten en gestoken. In beide groepen raakte iemand gewond. Vijf dagen later, op 27 december, werd 's middags een 13-jarige jongen naar een schoolplein gelokt en daar zwaar mishandeld door ongeveer tien personen. 's Avonds heeft de jongen zijn belagers opgezocht bij de avondwinkel op de Beresteinlaan en een 15-jarige jongen neergestoken.
Voor de steekpartij in de tram is gisteren een 16-jarige verdachte aangehouden die zelf ook slachtoffer was en vandaag is een 14-jarige verdachte aangehouden. Het Openbaar Ministerie beslist later deze week of zij worden voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Voorarrest
Voor de vechtpartij op het schoolplein werd afgelopen donderdag al een 15-jarige verdachte aangehouden. Hij wordt ook verdacht van het gooien van een steen door een ruit bij een van de andere betrokkenen. De jongen is vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die het voorarrest met 14 dagen heeft verlengd.
Voor de steekpartij in de avondwinkel zijn eerder al vier verdachten aangehouden. Een 32-jarige vrouw is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte. Drie jongens van 13, 15 en 17 zijn dinsdag voor de raadkamer van de rechtbank gebracht die hun voorarrest met 30 dagen verlengde.
Na de steekpartij in de avondwinkel heeft de gemeente een samenscholingsverbod voor een week afgekondigd en is de avondwinkel voor drie maanden gesloten. Verder is in de wijk cameratoezicht ingesteld. Meer aanhoudingen door de politie worden niet uitgesloten.